جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۸/۰۹/۱۱

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز: فرهنگ احیای نماز را رها کرده‌ایم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرزگفت: تمام مسئولان در قبال احیای فرهنگ نماز مسئول هستند.

محمدحسن برهانی فر امروز دوشنبه ۱۱ آذر در چهارمین اجلاس استانی نماز که با عنوان «نماز و مدرسه» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در استان ترویج فرهنگ احیای نماز مورد غفلت واقع شده و بیشتر بر اقامه آن تاکید می‌شود.

وی با گلایه از کمی تعداد برنامه‌ها و مراسمی که منجر به ترویج فرهنگ احیای نماز می شود، ادامه داد: بدیهی است برگزاری یک اجلاس و نشست در سال که به موضوع نماز می پردازد، به نوعی بی احترامی به این فریضه است.

این مسئول توضیح داد: احیای فرهنگ نماز و برگزاری نشست‎های مربوط به آن فقط وظیفه ستاد اقامه نماز نیست بلکه تکلیف الهی بوده و وظیفه همگانی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز با تاکید بر اینکه همه ما برای احیای فرهنگ نماز در میان مردم به ویژه نسل جدید مسئول هستیم، گفت: بدیهی است مسئولان با در اختیار داشتن برخی امکانات و اعتبار وظیفه سنگین تری در این خصوص دارند.

برهانی فر با بیان اینکه نباید اجازه داد نشست هایی این چنینی در استان غریب بمانند، افزود: مشارکت مدیران برای برگزاری نشست های حوزه نماز کم است که این موضوع باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه خواندن نماز انسان را از دنیای مادی جدا کرده و به عرش می برد، افزود: نماز یک سفری معنوی است که انسان را به ملکوت می برد.

وی با بیان اینکه فرد در پایان نماز از سفر الهی باز می‌گردد و به دیگران سلامی دوباره می کند، گفت: افرادی که نماز می خوانند آرامش روانی و روحی خاصی دارند و کمتر دچار انحرافات می شوند.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.