جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۸/۰۱/۲۶

نوروز تمام شد شعبان هم آمد اما؛ برخی نهادها هنوز پرچم‌های سیاه ایام عزاداری را جمع نکرده‌اند!

عضو شورای شهر کرج از رویکرد برخی نهادها و ارگان‌ها نسبت به امور فرهنگی به خصوص در حوزه مناسبت‌ها انتقاد کرد و گفت: برخی نهادهایی که در این زمینه مدعی هم هستند در مناسبت‌های مختلف هم بیلبوردهای خود را به امور اقتصادی و تبلیغات اختصاص می‌دهند.

رحیم خستو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با تاکید بر لزوم تناسب حال و هوا و فضای شهری با مناسبت‌های مختلف گفت: برای فصل بهار و ایام نوروز تأکید ما بر این بود که کارهایی چون بنر زدن انجام نشود زیرا زیبایی طبیعت در بهار جلوه‌گر است.

خستو افزود: اما به طور کلی در مورد اینکه در مناسبت‌های مختلف فضای شهری باید با آن مناسبت همخوانی داشته باشد، در جلسات شورا نسبت به این موضوع تذکر داده‌ام، البته نباید اینطور برداشت شود که در این موضوع فقط شهرداری نقش دارد.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج ادامه داد: همه فضاهای شهری در اختیار شهرداری قرار ندارد و نهادهای دولتی، انقلابی، مردم‌نهاد، خصوصی و عمومی زیاد دیگری هم وجود دارد که فضاهای شهری را در اختیار دارند، حال در مورد تناسب فضای شهر با مناسبت‌های مختلف این سوال مطرح می‌شود که آیا همه این ارگان‌ها درکی از این مناسبت‌ها دارند یا خیر؟

خستو در انتقاد از عملکرد برخی نهادهای حاضر در کرج در قبال مناسبت‌های مختلف گفت: در حالی که چند ماه از ایام فاطمیه گذشته و ما در این مدت مناسبت‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و به اعیاد شعبان رسیده‌ایم اما هنوز برخی نهادها پرچم‌های سیاه ایام فاطمیه را جمع‌آوری نکرده‌اند.

وی افزود: ضمن اینکه برخی سازمان‌ها کار فرهنگی در مناسبت‌ها را به نصب ریسه‌های مختلف تقلیل داده‌اند.

این عضو شورای شهر کرج در ادامه به موضوع بیلبوردهای شهری هم اشاره و اعلام کرد: همه این بیلبوردها در اختیار شهرداری نیست به همین دلیل باید دید که آیا در مناسبت‌های مختلف کدام نهادها به موضوع فرهنگی توجه دارند و متناسب با آن مناسبت عمل می‌کنند و کدام نهادها به این موضوع بی توجهند؛ ما در کرج برخی نهادهای مدعی در این حوزه را داریم که در مناسبت‌ها هم بیلبورد خود را به امور اقتصادی و تبلیغاتی اختصاص می‌دهند.

وی در خصوص وظایف شهرداری به خصوص سازمان فرهنگی در ارتباط با این موضوع عنوان کرد: طی روزهای آینده با این سازمان مکاتبه خواهیم کرد تا تمام مراسماتی که قرار است تا آخر سال برگزار شود به شورا اعلام شود و لیستی از این موضوع در اختیار داشته باشیم.

خستو در پایان گفت: اگرچه در برگزاری مراسمات مختلف برای شهرداری مسئولیت تعریف شده است اما نظر من این است که بسیاری از این مراسم توسط نهادهای مدنی و خود مردم برگزار شود، مثلاً در برگزاری عاشورا نهادهای عمومی و دولتی کمترین نقش را دارند و خود مردم آن را هر ساله برگزار می‌کنند.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.