جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۸/۱۵

ثبت10 وقف در البرز 3 میلیون نفری طی 8 ماه رضایت‌بخش نیست

مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز گفت: استخر امام زاده محمد (ع) تا آخر سال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حجت السلام محمد صالحی در نشست مطبوعاتی صبح امروز سه‌شنبه 15 آبان که به مناسبت آغازهفته وقف برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون تنها 10 وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: ثبت 10 وقف در البرز سه میلیون نفری رضایت بخش نیست ولی به دلایلی همچون مهاجرپذیر بودن استان آمار موقوفات البرز به طور کلی در مقایسه با استان‌هایی که جمعیت بومی دارند کمتر است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان سال 20 وقف جدید به موقاف استان اضافه شود ولی تا ثبت کامل آنها نمی‌توان به طور قطع در این خصوص اظهار نظر کرد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته وقف توضیح داد: با توجه به اینکه هفته وقف امسال با ایام عزاداری رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام رضا(ع) مقارن شده، برنامه‌های این هفته حول محور عزاداری در بقاع متبرکه استان متمرکز شده است.

این مسئول ابراز کرد: سخنرانی در خطبه‌های نماز جمعه، برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم در بقاع متبرکه و سطح شهر از دیگر برنامه های این هفته است.

حجت الاسلام صالحی افزود: در ایستگاه‌های صلواتی مبلغانی حضور دارند که شهروندان را با شرایط وقف و فرایند ثبت موقوفه آشنا می‌کنند.

وی از برپایی خیمه‌های معرفت، برپایی محافل انس با قرآن در امام زاده‌ها، برگزاری همایش یاوران وقف و تجلیل از واقفین استان به عنوان دیگر برنامه‌های این هفته نام برد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌های شش ماه دوم این اداره کل اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی پروژه توسعه شبستان بانوان امام زاده حسن (ع) و بهره برداری از استخر امام زاده محمد (ع) از مهمترین این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: اجرای امینانه نیات واقفان و اجرای پروژه‌های مرمت بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های اوقاف استان تا پایان سال است.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.