جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۸/۱۵

کرج در میان گسل‌های متعدد محصور شده/خطر زمین‌لرزه در کرج بالاست

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از رونمایی نقشه گسل‌های زلزله این کلانشهر طی هفته آتی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احدالله احمدی پرگو با اشاره به اقدامات انجام گرفته پیرامون اجرای طرح جامع کاهش خطر پذیری لرزه‌ای این کلانشهر، اظهار کرد: شهر کرج مانند تهران توسط گسل‌های فعال و متعدد محصور شده و در منطقه‌ای با خطر لرزه‌ای بسیار بالا قرار دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج یادآور شد: با توجه به اینکه البرز با مرکزیت کرج به عنوان استان معین پایتخت شناخته شده است باید از ایمنی بالایی در صورت بروز حوادثی چون زلزله برخوردار باشد.

پرگو با بیان اینکه افزایش سطح ایمنی شهر و تاب آوری شهری تنها با بررسی ابعاد مختلف شناسایی مخاطرات زلزله میسر خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت این مطالعات، در سال 89 طرح جامع کاهش خطرپذیری لرزه ای کرج به شهرداری پیشنهاد داده شد.

این مسئول گفت: این طرح مشتمل بر چهار سر فصل مطالعات لرزه خیزی، مطالعات ریز پهنه بندی ژئوتکنیک لرزه ای، آسیب پذیری و در نهایت مطالعات مدیران بحران بوده است.

وی با اعلام اینکه مراسم رونمایی از نقشه گسل‌های شهر کرج شنبه مورخ 19 آبان در سالن جلسات شهدای شهردای با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این نقشه‌ها از سال 96 به کمیته تدقیق گسل ارائه و در شورای فنی استان نیز به تصویب رسید .

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: استفاده از نقشه گسل‌های شهری در طرح تفصیلی به موجب شناسایی پهنه‌های خطرپذیر، سبب خواهد شد در صورت وقوع زلزله با کمترین خسارت در بخش های مختلف مواجه شویم .

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.