جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۸/۱۴

پول مورد نیاز برای تولید واکسن آنفلوآنزای پرندگان پرداخت نشده است!

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تأخیر در پرداخت 200 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

علی اسحاقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، در خصوص روند تهیه واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در موسسه رازی گفت: این بیماری از جمله بیماری‌های خطرناک طیور است که شیوع آن به سرعت اتفاق می‌افتد و خسارت‌های اقتصادی فراوانی را در مزارع پرورشی به بار می‌آورد.

وی افزود: موسسه رازی طی 15 سال گذشته در راستای وظایف ملی و حاکمیتی، تمام امکانات خود را برای شناسایی سویه‌های در گردش به کار گرفته و در این سال‌ها محققان این مجموعه در آزمایشگاه آنفلوآنزای موسسه به صورت شبانه روزی با سازمان دامپزشکی همکاری کرده‌اند.

رئیس موسسه رازی با اشاره به وجود مجهزترین آزمایشگاه تشخیص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تولید واکسن آنفلوانزا با سویه H9N2 در این موسسه یادآور شد: اسفندماه سال گذشته مجلس شورای اسلامی با تصویب بند الحاقی تبصره 13 لایحه بودجه 97، تصویب کرد 200 میلیارد تومان برای تولید و ارتقای کیفی واکسن آنفلوانزای طیور در اختیار موسسه رازی قرار بگیرد اما با گذشت بیش از نیمی از سال 97 هنوز ریالی از این مبلغ تخصیص نیافته است.

اسحاقی تصریح کرد: هماهنگی و همکاری نهادهای مسئول برای اجرای این بند از لایحه بودجه ضروری است زیرا برای تولید این واکسن چه در بخش خصوصی یا در موسسه رازی نباید زمان را بیش از این از دست داد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.