جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۷/۱۸

امامزاده جعلی در ساوجبلاغ نداریم

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ساوجبلاغ گفت: 10 امامزاده در این شهرستان به ثبت ملی رسیده است.

حجت الاسلام محسن سراغی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به تعداد بقاع متبرکه ساوجبلاغ اظهار کرد: 27 بقعه متبرکه در ساوجبلاغ وجود دارد که در طول سال میزبان زائران هستند.

وی ادامه داد: امامزاده‌هایی که خاک ساوجبلاغ را متبرک ساخته‌اند 36 مورد است ولی همه آنها دارای بقعه جداگانه نیستند و برخی از آنها به صورت مشترک در فضای یک بقعه در ضریح های جداگانه دفن شده‌اند.

وی افزود: مثلاً در فضای بقعه امامزاده دوزعنبر سه امام زاده در ضریح‌های جداگانه دفن شده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه هیچ یک از امامزاده‌های این شهرستان زائرسرا ندارند، توضیح داد: با توجه به اینکه برخی از زائران از جاهای دور به زیارت امامزاده‌های این شهرستان می‌آیند احداث زائرسرا برای استراحت و شب مانی آنها در برخی امامزاده‌های پرتردد ضروری به نظر می‌رسد.

حجت الاسلام سراغی ابراز کرد: در تلاش هستیم با جذب مشارکت خیرین و تامین اعتبار در اولین قدم یک زائرسرا در امام زاده عبدالقهار احداث کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ثبت میراثی تعدادی از بقاع متبرکه این شهرستان گفت: تا کنون 10 امامزاده تاریخی این شهرستان به ثبت ملی رسیده است ولی تعداد واقعی بقاعی‌که باید به ثبت میراثی برسند بیش از این آمار است.

وی در پایان به اصالت تمام امامزاده‌های این شهرستان اشاره‌کرد و افزود: هیچ یک از امامزاده‌های ساوجبلاغ تقلبی و جعلی نیستند.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.