جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۷/۱۷

امکان تبدیل کتابخانه‌های مدارس به کتابخانه‌های عمومی

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: با ایجاد تغییراتی در پلان معماری مدارس می‌توان کتابخانه مدارس را به کتابخانه عمومی تبدیل کرد.

محمد رضا اسپرورین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: انجمن خیرین مدرسه ساز با شعار " هر سال، تاسیس 100 کتابخانه در مدارس" در راستای احداث کتابخانه در مدارس استان به ویژه مدارس مناطق کم برخوردار اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم دانش‌آموزان را به مطالعه تشویق کنیم صرفا تجهیز سخت افزاری کتابخانه‌ها کافی نیست و باید محیطی شاداب با منابع به روز را در اختیار آنان قرار دهیم.

وی ابراز کرد: بدون شک با ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه به ویژه نسل جدید طی سال‌های آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و تسریع در توسعه همه جانبه کشور خواهیم بود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: بدون شک آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای کتابخانه‌ای مدارس نیست به همین دلیل خیرین بخش‌های مختلف باید وارد میدان شوند و تصور نکنند کار خیر تنها به ساخت بیمارستان، مسجد و ... محدود می‌شود.

اسپرورین در ادامه با اشاره به اینکه از کتابخانه‌های مدارس می‌توان استفاده‌های بهینه‌تری کرد و اعضای آنها را صرفا به دانش آموزان محدود نکرد، افزود: با ایجاد تغییراتی در پلان معماری مدارس، می‌توان کتابخانه مدارس را تبدیل به کتابخانه عمومی کرد.

وی اظهار کرد: این طرح در بسیاری از کشورهای همسایه اجرایی شده و با استقبال عموم مردم همراه شده است.

وی اظهار کرد: در صورتی‌که ایده عمومی سازی کتابخانه‌های مدارس به شکل قانونی در مدارس اجرایی شود، شاهد ارتقای کمی و کیفی وضعیت مطالعه درکشور خواهیم بود.

این مسئول ابراز کرد: این ایده برای استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه در شورای عالی آموزش و پرورش استان، طرح و بررسی خواهد شد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.