جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۷/۱۷

نماینده فائو: یک میلیارد نفر در جهان از سوءتغذیه رنج می‎‌برند

نماینده فائو در ایران گفت: تخم مرغ در واقع یک قرص ویتامین در اندازه‌ای بزرگ است و انتخاب شعار سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه شعار بسیار هوشمندانه‌ای است که برای روز جهانی تخم مرغ انتخاب شده چرا که با مصرف تخم مرغ انسان خود را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری ها ایزوله می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رائو ماتا، 17 مهرماه در همایش روز جهانی تخم مرغ که در موسسه علوم تحقیقات دامی کشور برگزارشد، اظهارکرد: روز جهانی تخم مرغ روزی است که باید مزیت‌های این ماده غذایی کامل را به مردم یادآوری کنیم.

وی افزود: ما به عنوان متخصصان بخش کشاورزی باید اطمینان حاصل کنیم که مردم از مزایای مصرف تخم مرغ به عنوان یک منبع عالی غذایی آگاهی دارند.

این مسئول به مزیت مصرف تخم مرغ اشاره کرد و گفت: مصرف تخم مرغ از بیماری قلبی جلوگیری می‌کند و خطر ابتلا به سرطان سینه را 40 درصد کاهش می دهد.

ماتا تصریح کرد: همچنین این ماده غذایی تاثیر به سزایی در بهبود عملکرد اعصاب و ماهیچه‌ها دارد و در کاهش مشکلات چشمی نقش موثری ایفا می‌کند.

نماینده فائو در ایران بیان کرد: تخم مرغ در واقع یک قرص ویتامین در اندازه‌ای بزرگ است و انتخاب شعار سلامت برای همه، تخم مرغ برای همه شعار بسیار هوشمندانه‌ای است که برای روز جهانی تخم مرغ انتخاب شده چرا که با مصرف تخم مرغ انسان خود را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری ها ایزوله می‌کند.

وی گفت: تخم مرغ ماده‌ای پایدار و مقرون به صرفه است و با توجه به اینکه در حال حاضر یک میلیارد نفر در جهان از سوءتغذیه رنج می‌برند می‌توان با افزایش تولید تخم مرغ و اضافه کردن این ماده غذایی به سفره غذایی این افراد به میزان چشمگیری آمار گرسنگی و سوتغذیه را کاهش داد.

این مسئول بیان کرد: خوشبختانه ایران از سال 2017 همکاری خوبی در جهت اطلاع رسانی از مزایای تخم مرغ با فائو داشته که برگزاری این همایش از جمله این اقدامات است و امیدواریم این همکاری همچنان ادامه دار شود تا مردم هرچه بیشتر با مزایای مصرف تخم مرغ آشنا شوند.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.