جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۵/۱۷

نماینده عالی دولت در استان البرز: قلم خبرنگار در خدمت آگاه‌سازی جامعه باشد

ستاندار البرز با اشاره به اینکه خبرنگاران باید صدای مطالبات مردم باشند افزود: امروز نقش رسانه و خبرنگاران همانند یک آیینه تمام قد برای حرکت مسوولان در مسیر صحیح و شفاف غیرقابل انکار است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، محمدعلی نجفی در مراسمی با حضور اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در سالن همایش‌های میلاد برگزار شد با تبریک این روز به تمامی فعالان عرصه خبر افزود:خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند.

وی ادامه داد: در شرایطی که شاهد گسترش و فراگیر شدن شبکه‌های مجازی هستیم باید همه ما به ویژه مدیران به بحث اهمیت سواد رسانه‌ای توجه کنیم.

نجفی گفت: خبرنگاران می‌توانند با نگاه خود بسیاری از موضوعاتی را که افراد عادی به سادگی از کنار آن عبور می‌کنند را دریافت کنند از این رو رسانه‌ها می توانند بسیاری از مشکلات نادیده را به گوش مسئولان برسانند.

وی با بیان اینکه رسانه نباید خود و دیگران را متهم کند یا اندیشه خود را به دیگران تحمیل کند افزود: خبرنگاران می‌توانند با قلم خود به آگاه سازی جامعه کمک شایانی داشته باشند چراکه در جهان امروز ما، پیام ارزش واقعی پیدا کرده است.

استاندار البرز با اشاره به اینکه رسانه عامل انتخاب و انتقال گفتمان است، اضافه کرد: رسانه عامل انتخاب و انتقال گفتمان است و مهم این است که چه گفتمان و چه تصویری انتخاب شود؛ در این راستا گفتمان ما در البرز کار، کار و کار و پرهیز از حاشیه‌ها است.

وی گفت: امروزه کشورها و دولت‌هایی در ترویج ارزش‌هایشان حرف اول را می‌زنند که از لحاظ توان رسانه‌ای قدرتمند باشند.

نجفی با اشاره به اینکه خبرنگاران باید صدای مطالبات مردم باشند افزود: امروز نقش رسانه و خبرنگاران همانند یک آیینه تمام قد برای حرکت مسوولان در مسیر صحیح و شفاف غیرقابل انکار است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدتی که در البرز بوده‌ام از رسانه‌های مختلف با گرایش‌های متفاوت جز استقلال اندیشه نکته دیگری ندیده ام و بسیاری از توفیقات را مرهون همراهی رسانه‌ها می‌دانم، رسانه‌هایی که وجدان آگاه جامعه اند.

استاندار البرزگفت: کار جهادی و پرهیز از حواشی را جزو اصول اصلی کار خود قرار داده و پاسخ منتقدان را با اقدام و عمل در حوزه حل تنگناها ارائه می‌دهیم.

وی گفت: اگر در حاشیه‌ها وارد شویم از اقدام در جهت رشد و توسعه باز می‌مانیم از این رو از ابتدا با برنامه‌ریزی دقیق و شناخت مشکلات، موانع و کاستی‌ها درصدد کسب رضایت مردم البرز برآمدیم چرا که آنها شایسته و سزاوار برترین خدمات هستند.

نجفی افزود: در البرز اقدامات زیرساختی صورت گرفته در ظرف کمتر از یک سال بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده و در این مدت به اندازه چند سال کار انجام شده است.

وی اهمیت راه‌های البرز را ملی دانسته و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه عنوان کرد: مردم البرز بار بزرگی از ترافیک ملی را متحمل می‌شوند و این امر در ابعاد مختلف درمانی، مالی و زیست محیطی تاثیر سو دارد از این رو باید توسعه راه‌ها تسریع می‌شد.

استاندار البرز گفت: بسیاری از پروژه‌های راه سازی استان با تنگناهایی مواجه بودند که از بدو ورود درصدد گره گشایی از روند پیشرفت آنها برآمدیم و ظرف کمتر از یک سال شاهد پیشرفت های بزرگی هستیم.

وی افزود: تسریع در اجرای پروژه ادامه آزاد راه همت که پیشرفت فیزیکی پروژه از 63 درصد از ابتدای سال 96 به 89 درصد تاکنون رسیده است.

نجفی با اشاره به اینکه اجرای پروژه ادامه آزاد راه تهران – شمال برای کاهش بار ترافیک ورودی البرز و جاده کرج چالوس بسیار حائز اهمیت است ادامه داد: بر این اساس موانع استانی این پروژه ملی را با اهتمام ویژه ای پیگیری و رفع کردیم.

وی گفت: اجرای پروژه ادامه قطار برقی کرج -هشتگرد که پیشرفت فیزیکی پروژه از 69 درصد از ابتدای سال 96 به 74 درصد تاکنون در مجموع پروژه به همراه تجهیزات رسیده است؛ اما پیشرفت ساختمانی آن بالای 95 درصد است.

استاندار البرز افزود: پروژه چهار خطه شدن راه آهن تهران – تبریز در قطعه استان البرز که پیشرفت فیزیکی اکنون به 90 درصد رسیده نیز با جدیت دنبال و عملی شد.

وی اضافه کرد: فعال شدن پروژه کنار گذر جنوبی تهران از آبیک تا چرمشهر در استان البرز که پیشرفت فیزیکی آن از 25 درصد سال 96 به 47 درصد رسیده است.

نجفی گفت: فعال شدن پروژه قطار شهری کرج و تجدید نظر در نرخ پیمان قرارداد مترو با اخذ مجوز شورایعالی فنی کشور محقق شد و این پروژه که مدت‌ها بلاتکلیف بود اکنون رو به پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه آسفالت جاده جدید هشتگرد به طالقان بطول 20 کیلومتر و آغاز عملیات اجرایی تونل این مسیر از جمله اقدامات بسیار مهم بود؛ افزود: این پروژه نیز چندین سال به حال خود رها شده بود که با جدیت پیگیری شد.

استاندار البرز به راه اندازی و تکمیل فرودگاه پیام ومسافری شدن آن از شهریور ماه سالجاری اشاره کرد و گفت: این امر روند بسیار سختی داشت که ظرف 8 ماه گذشته پیگیری و اجرایی شد.

وی افزود: گازرسانی به روستاهای شهرستان طالقان و بخش آسارا شهرستان کرج پس از سال‌ها انتظار مردم با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد تومان از جمله امور بسیار سختی بود که برای مردم آن منطقه به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده بود که اکنون این اقدام بزرگ آغاز شده است.

نجفی خاطرنشان کرد: کسب رتبه اول کشوری در پرداخت تسهیلات رونق تولید و پرداخت مستقیم با مبلغ 1.358 میلیارد تومان به تعداد 957 واحد تولیدی شده است همچنین کسب رتبه دوم کشوری در پرداخت تسهیلات نوسازی و بازسازی به مبلغ 136 میلیارد تومان به 54 واحد تولیدی که جهت راستی آزمایی تسهیلات پرداخت شده به تعداد 19 جلسه کمیته نظارت برگزاری که از 90 واحد تولیدی بازدید گرفته شده است.

وی گفت: تحقق 160 درصدی اشتغال ثبت شده در سامانه رصد به تعداد 53000 نفر در سال 96 شایان ذکر است تعهد استان 33 هزار نفر بوده است به 53 هزار نفر افزایش یافت.

استاندار البرز با اشاره به ثبت اشتغال در سامانه رصد در 5 ماهه اول سال 97 به تعداد هفت هزار و 641 نفر افزود: رتبه استان در زمینه اشتغال روستایی در سال 96 از رتبه 18 در سال 97 به رتبه سه ارتقا پیدا کرد.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی نمایشگاه و تامین زمین، تامین اعتبار تسطیح دیوارکشی و ثبت پایانه صادراتی استان از جمله امور بر زمین مانده ای بود که طی مدت‌ها مغفول مانده بود که با بررسی و پیگیری جدی عملیاتی شد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.