جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۷/۰۲/۲۶

طی شش سال گذشته: 150 نفر به حافظان کل قرآن کریم کرج اضافه شده است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کرج گفت: از ابتدای سال تا کنون پنج وقف در کرج انجام شده است.

حجت الاسلام حسین مهدیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: افزایش تعداد حافظان قرآن کریم یکی از منویات مقام معظم رهبری است به همین دلیل ادارات اوقاف در تمامی استان‌های کشور طی سال‌های اخیر اقدامات و طرح‌های مختلفی را برای افزایش تعداد حافظان قرآن اجرایی کرده‌اند.

وی با اشاره به اجرای طرح حفظ قرآن کریم در کرج ادامه داد: از سال 91 تا کنون که این طرح در کرج در حال اجرا شدن است، 150 نفر به حافظان کل قرآن کریم اضافه شده است.

وی توضیح داد: بدون شک کسانی که با آیات قرآن انس و الفت دارند، می‌توانند آموزه‌های این کتاب مقدس را به راحتی در زندگی خود به کار ببندد و این آموزه‌ها را چراغ راه سعادت خود قرار دهند.

وی ابراز کرد: به جز این 150 نفرعده زیادی هم درحال حفظ جزء های مختلف قرآن هستند که در آینده به جمعیت حافظان کل قرآن اضافه می‌شوند.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به دیگر برنامه‌های قرآنی اوقاف کرج ادامه داد: برگزاری محافل انس با قرآن کریم و جلسات تفسیری قرآن از دیگر برنامه‌های مستمر این اداره در طول سال است که باعث ترویج فرهنگ دینی در میان مردم می‌شود.

رییس اداره اوقاف کرج در ادامه با اشاره به اهمیت وقف در زندگی انسان گفت: وقف سرچشمه جاری خیر است و ثواب نیت واقف هم در این دنیا و هم در آخرت شامل حال وی می‌شود.

حجت الاسلام مهدیان افزود: از ابتدای سال تا کنون پنج مورد وقف در کرج صورت گرفته که هر چند به نسبت جمعیت ساکن در کرج زیاد نیست ولی امید است با اجرای برنامه‌های تبلیغی و اطلاع رسانی مناسب تعداد وقف‌های کرج تا پایان سال افزایش یابد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.