جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۱۲/۲۲

مدیرکل بهزیستی البرز: معلولان مجهول الهویه چالش جدی بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: امسال 376 کودک کار و خیابان در استان شناسایی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، داریوش بیات نژاد در نشست خبری پیش از ظهر امروز سه‌شنبه(22 اسفند) اظهار کرد: به نرخ بالای مهاجرت در البرز، طی سال‌های گذشته شاهد افزایش تعداد معلولان مجهول الهویه استان بوده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر قسمت زیادی از منابع و انرژی بهزیستی استان صرف ساماندهی این افراد می‌شود که اغلب چند معلولیتی، دارای بیماری خاص و مسن هستند.

وی افزود: با توجه به اعتبارات محدود بهزیستی، باید گفت وجود این افراد به چالشی جدی تبدیل شده و باید فکری اساسی برای آن کرد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود به دیگر چالش بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از معضلات بهزیستی اعتراض مردم در محلاتی که ما قصد ایجاد مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان داریم است.

بیات نژاد توضیح داد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند اگر در نزدیکی محل زندگی آنها مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان باشد امنیت و آسایش آنها به خطر می‌افتد ولی این تصور درست نیست.

مدیرکل بهزیستی البرز ابراز کرد: در مراکز نگهداری از این افراد ازتوان نیروهای متخصص و کاربلد استفاده می شود و تا کنون نیز هیچ گزارشی مبنی بر مزاحمت این بیماران برای مردم نداشته‌ایم.

وی اظهار کرد: متاسفانه خیرین و افراد نیکوکار در بحث حمایت از بیماران اعصاب و روان ، معتادین و افراد مبتلا به ایدز که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، پررنگ عمل نمی‌کنند.

وی ادامه داد: باید با فرهنگسازی و اطلاع رسانی مناسب نگاه عمومی جامعه به خصوص خیرین را به این گروه‌ها تغییر داد تا آنها نیز مثل معلولان، زنان بی سرپرست و ... از حمایت‌های مادی و معنوی خیرین برخوردار شوند.

این مسئول همچنین بر لزوم حمایت از کودکان کارو خیابان نیز اشاره کرد و افزود: امسال 376 کودک کارو خیابان در استان شناسایی و حمایت شده اند

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.