جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۱۰/۲۰

خروج 18 معدن البرز از رکود/ یافتن رد پایی از طلا در برخی معادن استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: صنایع پایک و هایتک در طالقان ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، ایرج موفق در نشست فعالان اقتصادی با معاون وزیر که امروز چهارشنبه 20 دی در سالن جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد، اظهار کرد: البرز از نظر مساحت کوچک‌ترین استان کشور است ولی 9 شهرک صنعتی دولتی و خصوصی را در دل خود جای داده است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۵ هزار واحد صنفی و ۱۳۱ اتحادیه درالبرز فعالیت دارند و به رونق اقتصادی استان و ایجاد اشتغال کمک می‌کنند.

موفق تصریح کرد: حمایت از تولید، صنعت و اشتغال مهمترین دغدغه مسئولان این حوزه در البرز است و همین باعث شده این استان در زمینه رونق تولید به رتبه اول کشور دست یابد.

وی ادامه داد: علاوه بر این این استان در زمینه نوسازی و بازسازی صنایع و پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی نیز توانسته رتبه دوم کشور را کسب کند.

این مسئول در بخش دیگزی از صحبت های خود با اشاره به معادن فعال استان ابراز کرد: در حال حاضر 160 معدن فعال فلزی، غیر فلزی و مصالح در البرز وجود دارد که ۸۵ درصد آنها معادن مصالح ساختمانی هستند.

موفق توضیح داد: البته در برخی معادن استان آثاری از طلا نیز شناسایی شده که مطالعات لازم در این مورد توسط محققان در حال انجام است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تلاش برای راه اندازی معادن راکد اظهار کرد: تا کنون با حمایت های صورت گرفته ۱۸ معدن راکد در استان راه اندازی مجدد شده و به عرصه تولید بازگشته‌اند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت ایجاد صنایع پاک در استان تاکید کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی و رایزنی‌های صورت گرفته صنایع پاک و هایتک در طالقان راه اندازی و ایجاد خواهد شد.


[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.