جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۱۰/۲۰

وجود 960 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 90 درصد صنایع کشور شامل واحدهای کوچک و متوسط است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، صادق نجفی در همایش معاونان فنی شهرک‌های صنعتی کشور که در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد، با اشاره به تعداد شهرک‌های صنعتی فعال کشور اظهار کرد: در حال حاضر 960 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که بیش از 80 هزار واحد صنعتی و صنفی در آنها فعالیت دارند.

وی ادامه داد: برخی صحبت از لزوم افزایش شهرک های صنعتی جدید در کشور جهت افزایش اشتغال و تولید دارند ولی فعلا دولت به دنبال افزایش شهرک‌ها نیست و توسعه و رونق شهرک های موجود را در برنامه‌های خود قرار داده است.

وی افزود: در شرایط فعلی کشور به نظر می‌رسد باید سیاست ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید به بخش خصوصی واگذار شود و بخش دولتی زیرساخت‌های شهرک‌های موجود را ارتقا دهد.

نجفی ابراز کرد: واگذاری امور مذکور به بخش خصوصی باعث می‌شود هزینه دولت در برخی بخش ها کاهش یابد و اعتبارات موجود در موارد ضروری هزینه شود.

وی با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه توسط فعالان اقتصادی توضیح داد: فعالان اقتصادی برای تامین سرمایه مورد نیاز خود نباید صرفا به دولت متکی باشند و باید به دنبال راه‌کارهایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیز باشند.

این مسئول اظهار کرد: به دلیل اهمیت جذب نقدینگی و سرمایه در گردش باید شرایط سرمایه گذاری آسان در واحدهای صنعتی کشور بهبود یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی مشکلات شهرک های صنعتی افزود: در حال حاضر برخی شهرک‌های صنعتی با مشکلاتی چون نبود آب و گاز مواجه هستند که باید مرتفع شود.

وی ادامه داد: باید به دنبال ایجاد زیر ساخت های مناسب در شهرک های صنعتی باشیم والا انتظار بهره‌وری بالا از این واحدها بیهوده خواهد بود.

این مسئول افزود: باید 40 هزار واحد تولیدی فعال در شهرک های صنعتی بدون دغدغه کمبود زیرساخت به فعالیت تولیدی بپردازند تا اقتصاد کشور رونق بگیرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در بخش دیگری از صحبت های خود با گلایه از ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهرها گفت: باید ساخت و سازهای بی رویه صنایع در حاشیه شهرها به سرعت ساماندهی شود و این واحدها به داخل شهرک‌های صنعتی منتقل شوند.

نجفی همچنین بر لزوم حمایت از صنایع کوچک حتاکید کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور صنایع کوچک و متوسط هستند و فعالیت این واحدها برای بسیاری اشتغال ایجاد کرده و معیشت بسیاری را تامین می کند به همین دلیل باید برای رونق آنها تلاش و برنامه‌ریزی بیشتری کرد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.