جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۰۹/۱۳

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز: دو میلیون البرزی عضو تلگرام هستند/ ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 53 درصد است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز گفت: نیمی از اینترنت استان توسط شبکه اجتماعی تلگرام مصرف می‌شود.

غلامرضا حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: در حال حاضر دو میلیون البرزی در تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند.
وی ادامه داد: طبق آمار به دست آمده، تقریبا نیمی از اینترنت استان توسط شبکه اجتماعی تلگرام مصرف می‌شود.
وی در ادامه با با اشاره به روند رو به رشد توسعه زیرساخت‌های ‌آی‌تی استان افزود: البرز در سال ۹۳ از نظر شاخص‌های توسعه ‌آی‌تی در کشور چهاردهم بود، اما روند رو به رشد توسعه‌ آی‌تی باعث شد تا در پایان سال ۹۴ در جایگاه هفتم کشور قرار گیرد.
حمیدی در ادامه آماری از ضریب نفوذ تلفن ثابت، همراه و اینترنت در البرز اشاره‌کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۵۳ درصد، ضریب نفوذ اپراتور همراه اول ۵۵ درصد، ایرانسل ۴۶ درصد، رایتل سه درصد و ضریب نفوذ اینترنت ۴۶ درصد است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به درآمد زا بودن حوزه آی تی ابراز کرد: ‌آی‌تی خط مقدم توسعه هر کشوری است، ولی در ایران بیشتر مصرف کننده هستیم و برای تولید ثروت از آن بهره نمی‌بریم.
این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر بازار جهانی ‌آی‌تی 35 میلیارد یورو را به خود اختصاص داده و ایران با توجه به اینکه ایران درصد از جمعیت جهان را دارد، باید یک درصد از بازار جهانی‌ آی‌تی را به خود اختصاص دهد.
حمیدی ادامه داد: با این حساب سهم ایران از بازار‌ آی‌تی باید ۱۴۰ هزار میلیارد تومان باشد، اما اکنون این تجارت بسیار کمتر از این میزان است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز توضیح داد: اگر می خواهیم به سرعت توسعه‌ کشورهای دیگر برسیم باید در حوزه آی تی با قدرت بیشتری گام برداریم.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.