جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۰۴/۲۶

ضرورت طراحی شناسنامه برای میراث فرهنگی البرز

مدیرکل میراث فرهنگی البرز بر ضرورت ثبت ملی خانه تاریخی مصدق تاکید کرد.

عبدالناصر میرچی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهارکرد: البرز آیینه زیست محیطی‌کشور است و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد آن در دیگر استانها کمتر مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: تنها پیمودن چند ساعت از این سر البرز تا گوشه دیگر می توان از جنگل به دل‌کویر رسیدکه این تنوع طبیعی در نوع خود بی نظیر است.

وی توضیح داد: بدون شک با ایجاد زیرساختهای مناسب گردشگری و معرفی جاذبه های مختلف البرز می‌توان شرایط جذب گردشگران را در این استان فراهم کرد.

این مسئول با اشاره به جاذبه های تاریخی البرز افزود: جاذبه های البرز صرفا طبیعی نیست بلکه این استان بناها و آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی زیادی را نیز در دل خود جای داده که بسیاری از وجود آنها مطلع نیستند.

میرچی ابرازکرد: کاخ سلیمانیه ، کاخ مروارید، خانه مصدق، باغ سیب ،کاخ رضاشاهی و تپه ازبکی تنها بخشی از میراث تاریخی این استان به شمار می آیند.

مدیرکل میراث فرهنگی البرز با تاکید بر ضرورت ثبت ملی خانه مصدق‌گفت: مصدق یکی از افراد تاثیرگذار در تاریخ این مرزو بوم است بنابراین باید زمینه شناساندن وی به مردم به خصوص نسل جوان فراهم شود که یکی از روشهای آن ثبت ملی خانه اوست.

وی همچنین با اشاره بر لزوم طراحی شناسنامه برای میراث فرهنگی البرز، اظهارکرد: باید برای هر اثرتاریخیاین استان شناسنامه ای ملی طراحی شود تا بتوانیم به کمک این آثار خدادادی وطبیعی به پیشرفت و توسعه صنعت توریسم و گردشگری استان‌کمک بیشتری کنیم.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.