جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۰۱/۳۰

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز: طرح تحول سلامت کمک زیادی به اقتصاد خانوار کرد/ ظرف دو سال 97 میلیارد صرف بهداشت و درمان البرز شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طرح تحول سلامت در کشور کمک زیادی به اقتصاد خانوار کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حمید درفشی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که امروز (30فروردین)، در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برگزار شد، گفت: مجموعا دو هزار پزشک عمومی ، هزار پزشک متخصص، 900 داندانپزشک و 35 داروساز مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی در حوزه رشته ها نیز ظرف چند سال گذشته گسترش پیدا کرده است به طوری که در حال حاضر 18 رشته دانشگاهی در استان فعال است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در ادامه با بیان اینکه استان البرز از لحاظ سرانه تخت پیش از دولت تدبیر و امید وضعیت اسفباری داشت، تصریح کرد: تا پیش از سال 92 فقط 700 تخت بیمارستانی در استان البرز وجود داشت که البته عمر برخی از این تخت‌ها به بیش از 60 سال می رسید و به طور کلی تعداد تخت های استاندارد ما به 300 تخت هم نمی رسید.
درفشی افزود: دولت تدبیر و امید موفق شد در این مدت هزار و 400 تخت به تخت‌های استان اضافه و مهمتر از اینکه تخت ها را تجهیز و نیروی انسانی مورد نیاز برای آن جذب شد.
وی با بیان اینکه تامین منابع مالی برای این اقدام دشوار بود افزود: طی اقدامات صورت گرفته 130 تخت به بیمارستان کمالی و 220 تخت نیز به بیمارستان کمالی اضافه شد.
درفشی از برنامه دانشگاه علوم پزشکی برای افزایش تخت های بیمارستان کمالی به 500 تخت و تبدیل شدن به بیمارستان جامع زنان خبر داد و گفت: 10 آی سی یو و 24 ان آی سی یو نیز در این بیمارستان راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید بیمارستان 32 تختخوابی کوثر افتتاح شد، گفت: بیمارستان 32 تختخوابی امام جعفر صادق (ع) نیز به بهره برداری رسید.
درفشی ادامه داد: مرکز تخصصی باهنر در 14 هزار و 500 متر در شش طبقه ساخته شده و بیمارستان امام حسین (ع) با 160 تختخواب در نیمه اول اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری می رسند.
این مسئول با بیان اینکه تجهیزات بیمارستانی قیمت بالایی دارند ولی وزارت بهداشت برای استان البرز تاکنون اقدامات بسیار خوبی انجام داده گفت: 33 اتاق عمل در مجموعه بیمارستان های سطح استان و 2 مرکز "ام آر آی" به شکل دولتی در این مدت راه اندازی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در خصوص دیالیز استان البرز با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود که این کمبود نیز ظرف پنج ماه آینده با همکاری بخش خصوصی رفع خواهد شد از چهار شیفت به دو شیفت استاندارد خواهد رسید.
درفشی در ادامه افزود: ظرف دو سال گذشته و در جریان بازدید وزیر بهداشت یک کلینیک با 60 یونیت دندان پزشکی افتتاح شد همچنین احداث دانشکده پرستاری و مامایی نیز صورت گرفت.
وی از دستاوردهای سفر رئیس جمهور در بخش بهداشت و درمان استان البرز گفت و تصریح کرد: اقدمات اولیه برای احداث بیمارستان 160 تختی کمالشهر و 300 تختی فردیس انجام شده است.
درفشی به راه اندازی " ال دی آر" در استان البرز اشاره و اعلام کرد: بر این اساس خانم باردار اتاق اختصاصی مستقر شده و از امکانات لازم برخوردار می شود و در کرج حدود 40 مرکز ال دی آر راه اندازی شده که این اقدام یکی از دستاوردها و اقدامات ارزشمند دولت است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز خاطرنشان کرد: در برنامه بلند مدت احداث بیمارستان شهرستان طالقان در دستور کار است که مطالعات آن صورت گرفته و در حوزه بهداشت، مراکز بهداشتی و درمانی قدیمی در سطح شهر و روستا تجهیز و تخریب و بازسازی شدند و این روند ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز رتبه برتر کشور در فلوراید تراپی مدارس را کسب کرد گفت: برای هر پنج تا 20 هزار نفر یک پایگاه سلامت با حضور بخش خصوصی تامین شد که شامل 210 پایگاه سلامت و 70 مرکز جامع سلامت است.
وی افزود: سند توسعه درمان استان البرز طراحی شد که برآورد 50 ساله برای نیازهای استان در این رابطه انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت اقدام بزرگی بود که در این دولت محقق شد ادامه داد: در این مدت گرفتاری و معضلات مردم و بیمارانی مراجعه می کردند که نمی توانستند هزینه درمان را بپردازند که این امر با طرح تحول سلامت ساماندهی شد.
درفشی گفت: طرح تحول سلامت به اقتصاد خانواده بسیار کمک کرده است و همچنین فضایی ماندگاری پزشکان که در تمامی بیمارستان ها ساخته و تعمیر و تجهیز شد.
وی افزود: بیش از 97 میلیارد تومان در مدت دو سال در بهداشت و درمان البرز از سوی وزارت کشور اختصاص داده شد که این مبلغ بجز هزینه‌های عملیات عمرانی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه 70 درصد زایمان‌ها در البرز به سمت سزارین می‌رفت اضافه کرد: اکنون با تدابیر ویژه ای این اقدام به زیر 20 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه ان آی سی یو که در استان البرز وجود نداشته و اکنون فراهم شده گفت: در بخش نازایی مرکز بزرگی با اعتبار شش میلیارد تومان در بیمارستان کمالی راه اندازی شد که این خدمت گران قیمت به صورت دولتی ارائه می‌شو

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.