جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۶/۰۱/۲۸

پیشرفت ۵۰ درصدی طرح تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد

نماینده مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای استان البرز در اجرای طرح های این سازمان گفت: در طرح اولیه تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد قرار بود در ۳۲ هکتار از حوزه آبریز رودخانه کردان حوضچه‌های مصنوعی ایجاد شود تا افت منطقه ساوجبلاغ و نظرآباد جبران شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، ایرج رحمانی در جلسه شورای فنی استان البرز که امروز دوشنبه در ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: پروژه تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد از سال ۹۰ آغاز شده و تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رحمانی افزود: هدف ما از اجرای این پروژه استفاده از ۱۲ میلیون و۵۰۰ هزار متر مکعب از آب رودخانه کردان برای تغذیه مصنوعی دشت هشتگرد است.
وی ادامه داد: بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا در ۳۲ هکتار از اراضی حوزه آبریز رودخانه کردان حوضچه هایی ایجاد شود تا آب این حوضچه ها صرف تغذیه مصنوعی گردد اما این اقدام به دلیل معارض داشتن اراضی منطقه فقط در شش هکتار انجام شده است.
رحمانی در ادامه با بیان اینکه هدف این است که از شن چاله های ایجاد شده از معادن شن و ماسه منطقه برای تغذیه مصنوعی استفاده شود گفت: به همین دلیل از سازمان صنعت، معدن و تجارت درخواست همکاری داریم.
وی اضافه کرد: این سازمان برای تحقق این هدف با شورای عالی معاون مکاتباتی انجام داده اما هنوز پاسخی دریافت نشده است.
رحمانی تصریح کرد: در دو روز اخیر حدود دو میلیون متر مکعب از آب این رودخانه به دلیل نهایی نشدن این طرح از دسترس خارج شده است.
وی به افت آب زیرزمینی ساوجبلاغ و نظرآباد اشاره و اعلام کرد: هدف ما استفاده از این آب برای جبران افت آب در این مناطق است.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.