جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۱۱/۲۴

ورود سامانه بارشی به البرز / هشدار مدیرکل مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: باتوجه به اخطاریه شماره 35 اداره کل هواشناسی استان درخصوص پیش بینی وضعیت جوی و ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور باید تدابیر لازم دراین زمینه ازسوی دستگاه های اجرایی و شهرداری های استان صورت گیرد .

مهدی مهرور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس اخطاریه شماره 35 اداره کل هواشناسی استان پیرامون پیش بینی وضعیت جوی براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی، پیش بینی وضعیت جوی و ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور باید تدابیر لازم دراین زمینه ازسوی دستگاه های اجرایی استان صورت گیرد.
وی ادامه داد: با ورود سامانه بارشی فعالی از غرب و جنوب غرب آسمان استان از 24لغایت 25 بهمن ماه جاری یعنی روزهای یکشنبه و دوشنبه آسمان استان نیمه ابری تا ابری، بارش باران، گاهی رگبار موقت همراه با رعدو برق، در ارتفاعات و مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف، وزش باد و به دنبال آن در پاره ای مناطق احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، لغزندگی جاده ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و مه آلودگی پیش بینی می شود.
مهرور افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید هماهنگی لازم به منظور فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با هر گونه حادثه و خسارات احتمالی را معمول دارند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: همچنین مدیران دستگاه ها در صورت نیاز با صدور پیش آگاهی از طرق گوناگون به ویژه رسانه های جمعی مردم را به ویژه کشاورزان، دامداران و عشایر را به رعایت اصول ایمنی در تمام مواردآگاه کنند.
وی افزود: انتظار می رود با توجه به احتمال لغزندگی محورهای مواصلاتی مردم از مسافرت غیر ضروری به مناطق فوق کوهستانی و برفگیر خودداری کنند .
همچنین همراه داشتن تجهیزات زمستانه از جمله زنجیر چرخ ، پوشاک گرم و سوخت کافی و تجهیزات ایمنی برای تمام رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی دارند ضروری است .
مهرور گفت: ضروری است تمام دستگاه ها تدابیر و تمهیدات و اقدامات لازم را جهت مقابله با هرگونه حادثه و خسارات احتمالی معمول دارند.
وی تاکید کرد: مردم با برنامه ریزی مناسب و آگاهی از شرایط جوی اقدام به سفر داشته و از توقف و ایجاد کمپینگ و چادر در رود دره ها، مسیلها و حاشیه رودخانه ها خوداری کنند.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.