جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۱۱/۲۳

زمین‌هایی که پس از 26 سال ملی اعلام شد/ مالکین اراضی کوثر ساوجبلاغ همچنان سردرگم هستند

زمین‌های کوثر ساوجبلاغ موضوعی است که اخیرا با مشکلاتی مواجه شده و پس از 26 سال به عنوان اراضی ملی تلقی شده است، حال این موضوع همه مالکان را که تعداد آنان نیز کم نیست درگیر کرده است، مالکانی که در این مدت از موضوع اطلاع یافته‌اند و به دنبال راه حل برای آن می‌گردند اما مالکانی نیز هستند که هنوز از مشکل به وجود آمده هیچ اطلاعی ندارند...

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، هفته گذشته و در جریان سفر استاندار البرز به شهرستان ساوجبلاغ، جمعی از شهروندان با در دست داشتن تابلونوشته‌هایی از عالی‌ترین مقام دولت یازدهم در استان درخواست داشتند تا نسبت به حل مشکل به وجود آمده در زمین‌های کوثر این شهرستان اقدام شود.
پس از اینکه به میان آنان رفتم و علت تجمع را جویا شدم دانستم که موضوع زمین‌های کوثر ساوجبلاغ به 26 سال پیش برمی‌گردد، اینگونه که نماینده مالکین عنوان کرد در آن زمان این زمین‌ها به هزار و 400 قطعه تقسیم و پس از اخذ تاییدیه‌های قانونی به کارکنان بنیاد شهید واگذار شد.
پس از این واگذاری بسیاری از مالکین زمین‌های خود را به فروش رساندند به طوری که برخی از این قطعه زمین‌ها پس از 10 بار خرید و فروش به دست مالکین کنونی رسیده است.
مالکین اراضی کوثر عنوان کردند که بسیاری از این زمین‌ها مجوز ساخت نیز دارد اما پس از اسفند ماه 94 که بحث ملی بودن آن مطرح شده است مجوزهای ساخت تمدید نمی‌شود و با این اقدام خانواده های زیادی سردرگم شده‌اند.
یکی از مالکین که تقاضا داشت مسئولین به مشکل اراضی کوثر ساوجبلاغ رسیدگی کنند ، به خبرنگار ایسنا گفت: بنده پس از تلاش‌های زیاد توانستم در سال 90 یک قطعه از این زمین‌ها را خریداری کنم، این قطعه زمین قبلا سه بار دیگر نیز خرید و فروش شده است، با وجود مشکلات زیادی که در زندگی ما وجود دارد حال این مشکل نیز به آن اضافه شده و یکسال است که با آن درگیر هستم.
یکی دیگر از مالکین نیز به اسناد قانونی و استعلام های صورت گرفته اشاره و عنوان کرد: همه این زمین‌ها از طریق مرجع قانونی- تعاونی مسکن فرمانداری- واگذار شده است حال سوال اینجاست که چرا پس از 26 سال عنوان شده است که این اراضی ملی است، دستگاهی که ادعا می‌کند اراضی کوثر ساوجبلاغ ملی است در طول این 26 سال کجا بوده است؟
یکی دیگر از مالکین معترض که مدعی است این موضوع حدود 20 هزار نفر را با پرونده قضایی مواجه خواهد کرد گفت: این زمین‌ها از 26 سال گذشته تاکنون چندین بار دست به دست شده است حال که این مساله به وجود آمده است هر خریدار از مالک قبل از خود شکایت می‌کند و پرونده قضایی زیادی تشکیل خواهد شد.
در ادامه و در تماس خبرنگار ایسنا با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، معاون حفاظت و امور اراضی این اداره کل با بیان اینکه اراضی کوثر ساوجبلاغ به دلیل تغییر کاربری غیرمجاز مشمول ماده 64 شده و به عنوان اراضی ملی تلقی می‌شود، گفت: این اراضی در محدوه شهر قرار دارد و در حیطه وظایف منابع طبیعی نیست اما تجربیات ما برای حل مشکل به وجود آمده می‌تواند به کار آید.
عبدالرضا ابراهیمی به جلسات متعددی که از سوی مراجع متولی برای حل مشکل این اراضی برگزار شده است اشاره کرد و اعلام کرد: اگرچه منابع طبیعی در این موضوع وظیفه‌ای ندارد اما به دلیل تجربه و سابقه زیاد در موضوع اراضی ملی، پیشنهاداتی داریم که می‌تواند این مشکل را حل کند.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت با مالکین نیز جلساتی را برگزار و توضیحاتی را ارائه داده‌ایم اما اقدام نهایی باید از سوی اداره کل راه و شهرسازی انجام شود.
از آنجایی که این موضوع در شورای تامین شهرستان ساوجبلاغ مطرح شده است، حال باید منتظر تصمیم اداره راه و شهرسازی و فرمانداری ساوجبلاغ برای حل مشکل مالکینی که یکسال از سردرگمی آنان می‌گذرد بود.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.