جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۰۷/۲۴

اجرای طرح دانشگاه های عاری از اعتیاد در البرز

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری البرز از تشکیل انجمن اندیشه ورزان برای بهره مندی از ایده‌های فکری نخبگان فعال در حوزه اجتماعی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه البرز، فتح الله حقیقی امروز(24مهر)، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان،ضمن اعلام آمادگی استان برای برگزاری مراسم اربعین حسینی و اعزام زائران،گفت: سیاست ها و راهبردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر را مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری در پیشگیری از اعتیاد به عنوان یکی از پنج اولویت اصلی پیگیری و اجرا می‌کنیم.
اجرای طرح دانشگاه های عاری از اعتیاد در البرز
وی با اشاره به ضرورت کاهش پنج درصدی آمار اعتیاد و توجه به مراکز آموزشی و علمی، افزود: طی مذاکرات انجام شده و بسترهایی که فراهم می‌شود، طرح دانشگاه‌های عاری از اعتیاد را در استان آغاز خواهیم کرد.
حقیقی گفت: راهبردهای ما در مبارزه با مواد مخدر عملیاتی و با رویکرد آگاهی بخشی به جامعه،امیدآفرینی در جامعه، غربالگری نوجوانان و... پیش خواهد رفت.
معاون استاندار با اشاره به اقدامات مثبت انجام شده در استان ادامه داد: اولویت گذاری در مولفه‌های مبارزه با مواد مخدر و پیش بینی بسترهای اجرای ماده 16 باید جدی انگاشته شود.
تشکیل انجمن اندیشه ورزان برای مبارزه با مواد مخدر
وی با بیان اینکه در امر مبارزه با مواد مخدر تنها یک نهاد متولی امر نیست،اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را موظف نمود تا ظرف مدت یک هفته، طرح های عملیاتی شده خود را با قابلیت هم افزایی به دبیرخانه شورای استان اعلام کنند.
حقیقی با تأکید بر لزوم اجرای اقدامات بلندمدت و کوتاه مدت گفت: طرح های اجرا شده باید مستمر باشد و مدیران نیز گزارش کار خود را بصورت مداوم به شورا ارائه دهند.
معاون استاندار در ادامه از تشکیل هیاتی ویژه خبر داد. حقیقی بیان کرد: انجمن اندیشه ورزان استانی پیرو مصوبه معاونت اجتماعی وزارت کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و با رویکرد بهره مندی از ظرفیت های حوزه اجتماعی و ایده های افراد مجرب و نخبه تشکیل خواهد شد.
وی افزود: این هیات در قالب اتاق فکری ایده های خود را ارائه خواهند داد.
حقیقی همچنین طرح اجرای نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی را با مسئولیت بهزیستی لازم الاجرا قلمداد کرد.
معاون استاندار البرز تشکیل کمیته کارشناسی با محوریت ورود عملیاتی به خط چهارحصار را مصوبه کرد و گفت: این کمیته، مکان‌های پاکسازی شده را احصا وضعیت کرده و ظرف یک هفته گزارش خود را باید به فرماندار کرج اعلام کند.


[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.