جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۰۷/۱۹

آمادگی جهاد کشاورزی برای به روزرسانی سیستم آبیاری چهار هزار هکتار از اراضی البرز

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: نقش آب به عنوان یکی از مهمترین عوامل تولید در بخش کشاورزی غیر قابل انکار است.

حجت‌الله رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: نقش آب به عنوان یکی از مهمترین عوامل تولید در بخش کشاورزی غیر قابل انکار است و در کشوری مانند ایران به خصوص در استان البرز که در سالهای اخیر به دلایل عمده با کمبود منابع آبی مواجه است، نقش سرمایه‌گذاری در بالا بردن راندمان آبیاری و تجهیز اراضی زیر کشت از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: بر اساس سند چشم انداز بیست ساله و ماده 145 برنامه پنج ساله توسعه و در راستای بهینه سازی مصارف آب و توسعه روش های نوین آبیاری، مدیریت آب و خاک اعتبارات مورد نیاز در این خصوص را در اختیار کشاورزان قرار داده است.
وی در خصوص روند عملکرد مدیریت آب خاک سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از سال گذشته تا کنون گفت: طی 10 ماه گذشته طبق سهمیه تعیین شده که ابتدای هر دوره اجرایی یکساله تعیین می‌شود،مقرر گردید هزار و 467 هکتار از اراضی استان البرز مورد تجهیز و توسعه روش‌های نوین آبیاری قرار گیرد.
رضایی افزود: سهم هر شهرستان با توجه به مساحت اراضی قابل توسعه ابلاغ گردید که در این میان سهم شهرستان نظرآباد با 27 درصد و شهرستان ساوجبلاغ با 25درصد و شهرستان کرج با 22.5درصد از باقی شهرستان‌ها با توجه به وسعت اراضی مستعد در این زمینه بیشتر است.
وی در خصوص روند اجرایی توسعه روشهای نوین آبیاری گفت: پس از درخواست های مکرر کشاورزان به منظور اجرای طرح‌های نوین آبیاری، درخواست‌های مذکور در سامانه نوین آبیاری ثبت شده و پرونده‌ها به این مدیریت ارسال می‌گردد که گاها تعداد این پرونده‌ها از سهمیه ابلاغی بیشتر است.
رضایی افزود: بررسی فنی و تخصصی کلیه طرح‌ها در کمیته فنی متشکل از کارشناسان این مدیریت و با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان صورت می‌گیرد و پس از طی روند اداری، به صندوق حمایت ازتوسعه بخش کشاورزی به عنوان عامل پرداخت اعتبار معرفی می‌گردند.
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی البرز در پایان اعلام کرد: در سال جاری در صورت تامین اعتبار با توجه به مطالعات صورت گرفته آمادگی اجرای بیش از چهار هزار هکتار انواع روش‌های نوین آبیاری در سطح اراضی زراعی و باغی استان وجود دارد.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.