جامعه نابينايان شهرستان کرج

۹۵/۰۷/۱۸

آخرین فرصت برای حفظ منابع آب و نجات تمدن کهن ایرانی اسلامی

مدیر حفاظت و بهره برداری منابع آب استان البرز با بیان اینکه طرح تعادل بخشی به آب‌های زیرزمینی کشور یکی از آخرین فرصت‌ها برای حفظ منابع آب زیرزمینی است گفت: این طرح تنها با تکلیف و بخشنامه قابل اجرا نیست؛ بلکه همدلی، انگیزه و باور به این کار، طرح را به پیش خواهد برد.

حمید رضا منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی کشور یکی از آخرین فرصت‌های کشور برای حفظ منابع آب زیرزمینی است.
وی افزود: با استفاده بهینه از منابع آب زیرزمینی و با دستیابی به امنیت آبی می‌توان امنیت غذایی کشور را نیز تامین کرد.
من به معضلاتی که به کاهش منابع آب تجدیدپذیر کشور منجر شده است اشاره کرد و گفت: بروز خشکسالی متعدد و طولانی در کشور، کاهش محسوس و نگران کننده حجم منابع آب تجدیدپذیر کشور و افزایش قابل توجه دمای هوا، بهره‌برداری بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی، عدم توجه به اقتصاد آب، راندمان و بهره‌وری پایین در بخش آب، عدم تناسب منابع و مصارف آب به خصوص در کلان‌شهرها و عدم توجه به آمایش سرزمینی، عمده چالش‌های بخش آب و کشاورزی کشور است.
مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب البرز خاطرنشان کرد: طرح احیا تنها با تکلیف و بخشنامه قابل اجرا نیست؛ بلکه همدلی، انگیزه و باور به این کار، این طرح را به پیش خواهد برد.
وی افزود: پیشینه موضوع در این طرح نشان می‌دهد چنانچه همه دستگاه‌ها ، ذینفعان و ذی مدخلان با این طرح همراهی جدی نداشته باشند و اراده مسئولین سیاسی ، محلی و ... در جهت عملیاتی شدن پروژه های تعریف شده این طرح نباشد ، قطعاً دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده میسر نخواهد شد .
این مسئول در پایان گفت: لذا به منظور رسیدن به امنیت آبی ، حفظ تمدن کهن ایران اسلامی ، جلوگیری از کوچ اجباری سرزمین و توسعه پایدار، همه با هم باید دست به دست هم در رسیدن به اهداف مقدس و حیاتی این طرح با تمام توان تلاش نماییم ، چراکه این آخرین فرصت نجات آب زیرزمینی است.

[ایسنا]

 

اخبار کرج از روزنامه ها و هفته نامه های محلی انتخاب می گردند، اين سايت هيچ مسووليتی در قبال صحت و سقم اين اطلاعات ندارد.

صفحه نخست
اخبار کرج
شهروندان و مسوولين
فروشگاه اينترنتی

 
راهنمای ۱۱۸
118 استان تهران
تلفن‌های ضروری
اطلاعات اصناف

معرفی شرکت شما
 

اطلاعات شهری
تاريخچه کرج
گردشگاه‌های طبيعی
مکانهای تاريخی
پيش بينی آب و هوای کرج
برنامه سينماها
نقشه حرکت مترو
زمان حرکت مترو از کرج
زمان حرکت مترو از گلشهر
گالری عکس
 
تفريحی
پخش زنده تلويزيونهای ايران
فال حافظ
طالع بينی

تماس با ما
نظر خواهی

 
  کليه حقوق اين وب سايت متعلق به شبکه اطلاعات شهری کرج ميباشد.
برداشت مطلب با ذکر منبع و لينک به وب سايت بلامانع است.
با حمايت شبکه اينترنت پرديس.